Jadual Dan Keputusan Perlawanan Akhir Piala Malaysia 2021

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Akhir Piala Malaysia 2021

Piala Malaysia kini sudah memasuki pusingan akhir yang bakal menemuka juara Liga Super Johor Darul Takzim (JDT) dan Kuala Lumpur City pada 30 November 2021 yang bertempat di Bukit Jalil.

Edisi kali ini cukup bermakna untuk kedua-dua pasukan khususnya dan kesemua peminat tanah air secara amnya apabila kejohanan tersebut menyambut ulangtahun ke-100 Piala Malaysia.

JDT sebelum ini telah bertemu Kedah pada peringkat Suku Akhi dengan rekod 1 kemenangan dan 1 seri serta secara agreget adalah 1-0. Kemudian bertemu Terengganu FC di peringkat Separuh Akhir juga dengan 1 kemenangan dan 1 seri dengan agreget 4-1

Manakala pasukan KL City pula telah bertemu pemenang 34 kali Piala Malaysia, Selangor dengan 2 kemenangan terus secara agreget 3-0 di peringkat Suku Akhir. Di Peringkat Separuh Akhir, KL City terpaksa berhempas pulas menumbangkan Melaka selepas hanya mampu merai seri untuk kedua-dua perlawanan secara agreget 2-2. Akhirnya ditentukan dengan sepakan penalti yang memberikan kemenangan kepada KL City iaitu 5-3.

Untuk rekod pertemuan kedua-dua pasukan di Liga Super apabila KL City hanya tewa tipis 1-2 berdepan JDT dai Stadium Sultan Ibrahim selain seri 1-1 di Stadium Bola Sepak Kuala Lumpur. Agakanya pasukan bimbingan Mora atau Bojan yang meraih kejuaraan tersebut?

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Akhir Piala Malaysia 2021

Jadi khusus untuk penyokong JDT dan KL City serta kesemua peminat bola sepak tanah air, jangan lupa untuk saksikan kejohanan Bola Sepak Piala Malaysia 2021 (Akhir) pada hari Selasa ini, jam 9.00 malam yang dibawakan dari Stadium Nasional Bukit Jalil.

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Akhir Piala Malaysia 2021

Perlawanan final ini juga akan disiarkan secara langsung menerusi saluran RTM TV1 dan Sukan RTM (MyTV 111) serta secara online di RTMKLIK iaitu rtmklik.rtm.gov.my

Selain itu, anda juga boleh strim secara percuma menerusi Youtube TM Unifi atau boleh klik pautan youtube yang disediakan dibawah

KUALA LUMPUR CITY FC (2) - (0) JOHOR DARUL TA'ZIM

66' - Zhafri Yahya
74' - Paulo Josue


sumber : MFL

Jadual Dan Keputusan Penuh Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Jadual Dan Keputusan Penuh Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Kejohanan BWF World Tour Finals 2021 bakal menemukan 8 pemain dan pasukan regu badminton terbaik dunia (top 8) bermula 1 hingga 5 Disember 2021 yang berlangsung di Bali, Indonesia.

Barisan pemain akan berentap bagi merangkul gelaran juara untuk setiap kategori sekali gus bakal membawa hadiah wang tunai pertandingan keseluruhan sebanyak USD1.5 juta atau sekitar RM6.2 juta.

Jadual Dan Keputusan Pertandingan BWF World Tour 2021

HSBC BWF World Tour Finals 2021 akan membuka tirai perlawanan pada 1 Disember 2021 bersamaan hari Rabu yang diadakan selama 6 hari.

Untuk peminat sukan badminton tanah air, anda boleh saksikan kesemua perlawanan menerusi saluran Astro Supersport (CH814 & CH815) dan Astro Arena CH801 atau menerusi Astro Go.

Selain itu, orang ramai boleh saksikan juga di saluran RTM TV Okey dan Sukan RTM (MyTV) atau tonton secara online di pautan RTMKLIK iaitu rtmklik.rtm.gov.my

Peserta akan dibahagikan kepada 2 kumpulan (kumpulan A dan B) bagi setiap kategori. Hanya 2 peserta teratas yang akan mara ke peringkat seterusnya iaitu peringkat separuh akhir dan akhir.

Perseorangan Lelaki

[Kumpulan A]

  1. Viktor Axelsen (DEN)
  2. Lakshya Sen (IND)
  3. Rasmus Gemke (DEN) *WO
  4. Kento Momota (JPN) *WO

[Kumpulan B]

  1. Lee Zii Jia (MAS)
  2. Srikanth Kidambi (IND)
  3. Kunlavut Vitidsarn (THA)
  4. Toma Junior Popov (FRA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

KIDAMBI Srikanth (IND)
[21-14, 21-16]
Toma Junior POPOV (FRA)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-15, 21-16]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

Lakshy SEN (IND)
[1-1]
Kento MOMOTA *Retired

Viktor AXELSEN (DEN)
[5-1]
Rasmus GEMKE (DEN) *Retired

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-13, 21-19]
Toma Junior POPOV (FRA)

KIDAMBI Srikanth (IND)
[18-21, 7-21]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

Rasmus GEMKE (DEN) *WO
VS
Kento MOMOTA (JPN) *WO

Viktor AXELSEN (DEN)
[21-15, 21-14]
Lakshy SEN (IND)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-19, 21-14]
KIDAMBI Srikanth (IND)

Kunlavut VITIDSARN (THA)
[21-12, 20-22, 21-5]
Toma Junior POPOV (FRA)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Viktor AXELSEN (DEN)
[21-13, 21-11]
Lakshy SEN (IND)

LEE Zii Jia (MAS)
[18-21, 18-21]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

5 Disember 2021 (Akhir)

Kunlavut VITIDSARN (THA)
[12-21, 8-21]
Viktor AXELSEN (DEN)

Perseorangan Wanita

[Kumpulan A]

  1. Pornpawee Chochuwong (THA)
  2. P.V. Sindu (IND)
  3. Yvonne Li (GER)
  4. Line Christophersen (DEN)

[Kumpulan B]

  1. Akane Yamaguchi (JPN)
  2. Busanan Ongbamrungphan (THA)
  3. An Se-Young (KOR)
  4. Yeo Jia Min (SIN)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)
[16-21, 5-21]
AN Seyoung (KOR)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-11, 21-14]
YEO Jia Min (SIN)

Pornpawee CHOCHUWONG (THA)
[21-18, 21-18]
Yvonne LI (GER)

PUSARLA V. Sindhu (IND)
[21-14, 21-16]
Line CHRISTOPHERSEN (DEN)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)
[21-7, 15-9]
YEO Jia Min (SIN) *Retired

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-14, 18-21, 21-16]
AN Seyoung (KOR)

Pornpawee CHOCHUWONG (THA)
[22-21, 23-21]
Line CHRISTOPHERSEN (DEN)

PUSARLA V. Sindhu (IND)
[21-10, 21-13]
Yvonne LI (GER)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-18, 21-18]
Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)

Line Christophersen (DEN)
[21-11, 21-14]
Yvonne LI (GER)

Pornpawee Chochuwong (THA)
[21-12, 19-21, 21-14]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Pornpawee Chochuwong (THA)
[23-25, 17-21]
AN Seyoung (KOR)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[15-21, 21-15, 19-21]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

5 Disember 2021 (Akhir)

AN Seyoung (KOR)
[21-16, 21-12]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

Beregu Lelaki

[Kumpulan A]

  1. Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
  2. Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
  3. Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)
  4. Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND)

[Kumpulan B]

  1. Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
  2. Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
  3. Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)
  4. Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
[21-16, 21-15]
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-14, 21-19]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[21-16, 21-19]
Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[23-21, 21-19]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
[13-21, 12-21]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[12-21, 21-11, 21-18]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-9, 21-15]
Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
-
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) *WO

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)
[15-21, 16-21]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-19, 12-21, 21-10]
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[21-15, 18-21, 21-9]
Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[18-21, 23-21, 21-17]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[18-21, 15-21]
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)

5 Disember 2021 (Akhir)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-16, 13-21, 21-17]
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)

Beregu Wanita

[Kumpulan A]

  1. Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
  2. Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
  3. Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)
  4. Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

[Kumpulan B]

  1. Nami Matsuyama/Chiharu Shida (JPN)
  2. Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
  3. Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)
  4. Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-14, 21-18]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
[21-12, 21-11]
Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-14, 21-14]
Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[15-21, 12-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[22-20, 21-14]
Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-15, 21-18]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
[21-15, 21-18]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[21-23, 14-21]
Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-9, 21-8]
Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)

Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)
[18-21, 11-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)
[19-21, 21-19, 14-21]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[21-18, 20-22, 8-21]
Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-14, 18-21, 23-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
-
Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL) *WO

5 Disember 2021 (Akhir)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-14, 21-14]
Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)

Beregu Campuran

[Kumpulan A]

  1. Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
  2. Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
  3. Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
  4. Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

[Kumpulan B]

  1. Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
  2. Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
  3. Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)
  4. Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
[14-21, 13-21]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-12, 21-15]
Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)

Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
[11-21, 16-21]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-14, 10-21, 21-11]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
[17-21, 21-19, 16-21]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-16, 21-10]
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-14, 20-22, 21-19]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
[16-21, 13-21]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
[21-15, 21-7]
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-11, 21-12]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)
[21-11, 21-15]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-18, 21-13]
Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[19-21, 21-9, 21-19]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
[8-21, 18-21]
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)

5 Disember 2021 (Akhir)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[19-21, 11-21]
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)

*Keputusan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

Senarai Pemain Yang Layak Untuk Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Senarai Pemain Yang Layak Untuk Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Kini sudah sampai ke kejohanan terakhir dalam kalendar BWF World Tour dimana HSBC BWF World Tour Finals 2021 akan bermula pada 1 hingga 5 Disember 2021 yang juga diadakan di Bali, Indonesia.

Kejohanan akhir ini merupakan acara tahunan yang biasanya akan berlangsung pada bulan Disember dimana pemain-pemain badminton yang mempunyai mata BWF tertinggi akan layak untuk sertai kejohanan ini.

Format jumlah pemain tidak sama seperti kejohanan-kejohanan sebelumnya apabila hanya 8 pemain terbaik yang memiliki mata ranking tertinggi sahaja akan layak. Bukan ranking dunia tetapi ranking BWF selama satu tahun

Jumlah mata dikumpul berdasarkan kejohanan berstatus 'World Tour' iaitu Super 1000, Super 750, Super 500, Super 300 dan Super 100. Untuk tahun 2021, hanya 9 kejohanan sahaja berjaya dilangsungkan iaitu Swiss Open, All England Open, Orleans Masters, Spains Masters, Denmark Open, French Open, Hylo Open, Indonesia Masters dan Indonesia Open.

BACA JUGA : Jadual & Keputusan Perlawanan Indonesia Open 2021

BWF World Tour Finals 2021 juga bakal menawarkan hadiah wang tunai yang paling besar iaitu sebanyak USD 1,500,000 atau sekitar RM 6.2 juta. Juga menawarkan mata rangking sekali gus dapat memperbaiki kedudukan.

Syarat Kelayakan Untuk Sertai Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Seperti yang diumumkan, hanya 8 pemain terbaik (Top 8) yang akan layak sertai kejohanan ini bagi setiap kategori (Perseorangan/Regu). Selain itu, pemain perlu sertai mana-mana kejohanan 2 terakhir iaitu Indonesia Masters atau Indonesia Open. Setiap negara hanya boleh disertai oleh 2 wakil sahaja bagi setiap kategori.

Senarai Pemain Yang Layak Ke BWF World Tour Finals 2021

Senarai Pemain Yang Layak Ke BWF World Tour Finals 2021

Persatuan Badminton Dunia (BWF) secara rasmi telah mengeluarkan senarai pemain 8 terbaik bagi penyertaan kejohanan kali ini.

Daripada senarai tersebut, Malaysia mempunyai wakil bagi setiap kategori kecuali perseorangan wanita sahaja. Berikut merupakan senarai penuh bersama jumlah mata yang dikutip.

Perseorangan Lelaki

  1. LEE Zii Jia (MAS)
  2. Viktor AXELSEN (DEN)
  3. KIDAMBI Srikanth (IND)
  4. Toma Junior POPOV (FRA)
  5. Laksya SEN (IND)
  6. Kunlavut VITIDSARN (THA)
  7. Kento MOMOTA (JPN)
  8. Rasmus GEMKE (DEN)

Perseorangan Wanita

  1. Pornpawee CHOCHUWONG (THA)
  2. Akane YAMAGUCHI (JPN)
  3. Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)
  4. PUSARLA V. Sindhu (IND)
  5. YEO Jia Min (SIN)
  6. Line CHRISTOPHERSEN (DEN)
  7. AN Seyoung (KOR)
  8. Yvonee LI (GER)

Beregu Lelaki

  1. Marcus Fernaldi GIDEON/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA)
  2. Kim ASTRUP/Anders Skaarup RASMUSSEN (DEN)
  3. Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)
  4. ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)
  5. Christo POPOV/Toma Junior POPOV (FRA)
  6. Pramudya KUSUMAWARDANA/Yeremia Erich Yoche Yacob RAMBITAN (INA)
  7. LEE Yang/WANG Chi-Lin (TPA)
  8. Satwiksairaj RANKIREDDY/Chirag SHETTY (IND)

Beregu Wanita

  1. Jongkolphan KITITHARAKUL/Rawinda PRAJONGJAI (THA)
  2. Gabriela STOEVA/Stefani STOEVA (BUL)
  3. Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
  4. TAN Pearly/THINAAH Muralitharan (MAS)
  5. Chloe BIRCH/Lauren SMITH (ENG)
  6. Ashwini PONNAPPA/REDDY N.Sikki (IND)
  7. KIM Soyeong/KONG Heeyong (KOR)
  8. Greysia POLII/Apriyani RAHAYU (INA)

Beregu Campuran

  1. Yuta WATANABE/Arisa HIGASHINO (JPN)
  2. Dechapol PUAVARANUKROH/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA)
  3. Marcus ELLIS/Lauren SMITH (ENG)
  4. TANG Chun Man/TSE Ying Suet (HKG)
  5. Mathias CHRISTIANSEN/Alexandar BOJE (DEN)
  6. TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)
  7. Praveen JORDAN/Melati Daeva OKTAVIANTI (INA)
  8. CHAN Peng Soon/GOH Liu Ying (MAS)

Untuk lihat senarai penuh boleh layari bwfworldtourfinals.bwfbadminton.com

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Kini pemain-pemain badminton dunia beralih kepada kejohanan seterusnya iaitu Indonesia Open 2021 yang akan bermula pada 23 November hingga 28 November 2021 yang berlangsung di Nusa Dua, Bali Indonesia.

Jika sebelum ini, kejohanan Indonesia Masters 2021 berjaya diadakan dalam keadaan baik juara bagi setiap kategori telah pun diketahui. Kali ini mereka akan meneruskan cabaran bagi kejohanan badminton BWF yang ke-9 untuk tahun 2021 ini pula.

SimInvesti Indonesia Open 2021 merupakan kejohanan BWF World Tour Super 1000 yang menawarkan mata ranking dan juga hadiah wang tunai keseluruhan sebanyak USD850,000 atau sekitar RM3.5 juta. Ini merupakan antara kejohanan yang berlangsung dalam Festival Badminton Indonesia.

Pemain Malaysia Dalam Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Persatuan Badminton Malaysia (BAM) telah menyenaraikan 15 peserta termasuk perseorangan dan beregu untuk 4 kategori sahaja kecuali perseorangan wanita.

Perseorangan Lelaki - MS

  • LEE Zii Jia [7] (BAM)- Seeded Player
  • LIEW Daren

Beregu Lelaki - MD

  • Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (BAM)
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (BAM)
  • GOH V Shem/LOW Juan Shen
  • TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong

Beregu Wanita - WD

  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan (BAM)
  • LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (BAM)
  • LIM Chiew Sien/Vivan HOO

Beregu Campuran - XD

  • CHAN Peng Soon/GOH Liu Ying
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie
  • HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (BAM)
  • CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (BAM)

Meraka adalah terdiri daripada pemain dibawah kendalian BAM dan juga pemain bebas atau pemain profesional yang membawa nama Malaysia.

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Indonesia Open 2021 diadakan tanpa kehadiran penonton. Walaubagaimanapun untuk peminat badminton tanah air, anda boleh saksikan perlawanan yang diadakan secara langsung menerusi saluran Astro Supersport 4 (CH 814), Astro Arena (CH 801) dan Astro Go.

Bagi yang tiada Astro, jangan risau. Anda masih boleh tonton perlawanan secara langsung menerusi saluran RTM TV Okey atau secara online di RTMKLIK rtmklik.rtm.gov.my

Berikut merupakan jadual dan keputusan perlawanan yang hanya melibatkan pemain-pemain Malaysia sahaja. Keputusan dikemaskini dari semasa ke semasa

23 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[21-14, 21-16]
GOH V Shem/LOW Juan Shen (MAS)

TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS) - XD
[22-20, 21-17]
GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[22-20, 21-19]
Clara AZURMENDI/Beatriz CORRALES (ESP)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[22-20, 21-10]
Christo POPOV/Toma Junior POPOV (FRA)

LEE Zii Jia [7] (MAS) - MS
[21-13, 23-25, 16-21]
Rasmus GEMKE (DEN)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-11, 21-11]
TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[25-23, 21-12]
Mark LAMSFUSS/Marvin SEIDEL (GER)

Yuki KANEKO/Misaki MATSUTOMO (JPN) - XD
[21-19, 18-21, 15-21]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS) - XD
[21-12, 21-17]
Zachariah Josiahno SUMANTI/JULIMARBELA (INA)

24 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

Alexandra BØJE/Mette POULSEN (DEN) - WD
[12-21, 21-19, 24-26]
LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS)

Melani MAMAHIT/Tryola NADIA (INA) - WD
[21-15, 8-21, 10-21]
Vivian HOO/LIM Chiew Sien (MAS)

LIEW Daren (MAS) - MS
[14-21, 15-21]
Jonatan CHRISTIE [6] (INA)

HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS) - XD
[18-21, 12-21]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

25 November 2021 (Pusingan Kedua) - Round 16

LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS) - WD
[14-21, 15-21]
Gabriela STOEVA [5]/Stefani STOEVA (BUL)

Vivian HOO/LIM Chiew Sien (MAS) - WD
[26-24, 12-21, 11-21]
Jongkolphan KITITHARAKUL [3]/Rawinda PRAJONGJAI (THA)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[21-14, 20-22, 17-21]
Febriana Dwipuji KUSUMA Amalia Cahaya PRATIWI (INA)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[14-21, 17-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS) - XD
[21-9, 21-13]
Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER)

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[15-21, 21-23]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Adnan MAULANA/Mychelle Crhystine BANDASO (INA) - XD
[8-21, 16-21]
TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-15, 21-14]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

26 November 2021 (Suku Akhir)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-10, 21-11]
TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[14-21, 21-14, 21-16]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

KO Sung Hyun/EOM Hye Won (KOR) - XD
[15-21, 21-16, 21-18]
CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[19-21, 19-21]
Satwiksairaj RANKIREDDY [6]/Chirag SHETTY (IND)

27 November 2021 (Separuh Akhir)

-Tiada wakil negara di pusingan separuh akhir

28 November 2021 (Akhir)

AN Seyoung [4] (KOR) - WS
[21-17, 22-20]
Ratchanok INTANON [2] (THA)

Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN) - WD
[21-19, 21-19]
Greysia POLII [2]/Apriyani RAHAYU (INA)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-12, 21-13]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[21-14, 21-18]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (INA)

LOH Kean Yew (SIN) - MS
[13-21, 21-9, 13-21]
Viktor AXELSEN [2] (DEN)

Untuk dapatkan keputusan penuh bagi setiap pemain dan setiap perlawanan dalam kejohanan Indonesia Open 2021 ini, anda boleh layari portal rasmi BWF di bwfworldtour.bwfbadminton.com

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Piala Dunia Hoki Remaja (Lelaki) 2021

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Piala Dunia Hoki Remaja (Lelaki) 2021

Edisi kali ini, skuad Hoki Remaja Negara telah berjaya tersenarai sekali gus menggalas cabaran di peringkat tertinggi dalam kejohanan Piala Dunia Hoki Remaja Lelaki 2021.

Kejohanan piala dunia hoki ini akan berlangsung selama 12 hari iaitu bermula 24 November sehingga 5 Disember 2021 yang bertempat di Bhubaneswar, India.

Sebanyak 16 pasukan terbaik dunia yang terdiri daripada pemain berusia 21 tahun dan kebawah merebut gelaran juara termasuk negara Malaysia yang telah layak ke peringkat piala dunia ini.

Sebanyak 4 kumpulan yang terdiri daripada 4 pasukan yang menyertai Piala Dunia Hoki Remaja 2021 ini dan Malaysia telah diundi dalam kumpulan A (Pool A) bersama-sama pasukan Belgium, Chile dan Afrika Selatan.

Manakala untuk kejohanan Piala Dunia Hoki Remaja Wanita 2021 akan berlangsung selepas tamat acara lelaki ini iaitu bermula 5 Disember hingga 16 Disember 2021yang diadakan di Potchefstroom, Afrika Selatan. Walaubagaimanapun, pasukan Malaysia tidak layak untuk sertai kejohanan tersebut.

Senarai Pemain Hoki Remaja Negara Dalam Kejohanan Piala Dunia Hoki Remaja 2021

Seramai 20 pemain yang terpilih bagi mewakili Malaysia dalam kejohanan kali ini bersama-sama jurulatih pasukan, Wallace Tan.

Pemain Hoki Remaja Negara Dalam Kejohanan Piala Dunia Hoki Remaja 2021

Jurulatih Pasukan : Wallace Tan

Penjaga Gol

  • Che Shahrul Azmi She Saupi
  • Muhammad Hamiz Mohd Ahir

Pertahanan

  • Syarman Mat Tee
  • Muhammad Saifuddin Azli
  • Muhammad Kamarulzaman Kamaruddin
  • Muhammad Amirul Hamizan Azahar
  • Muhammad Arif Shafie Ishak
  • Muhammad Zulfitri Md Zin

Tengah

  • Muhammad Faris Harizan
  • Muhammad Hafizi Zainuddin
  • Alfarico Lance Liau Jr
  • Pavandip Singh Gurdip Singh
  • Muhammad Syawal Abd Razak

Penyerang

  • Muhajir Abdu Rauf
  • Muhammad Muhibuddin Moharam
  • Mohamad Akhimullah Anuar Esook (C)
  • Muhammad Amirul Haniff Mamat
  • Muhammad Noor Firdaus Rosdi
  • Muhammad Abid Sufian Mat Ruslee
  • Mohamad Shamir Rizmi Mohd Shamsul

Pastinya mereka akan memberikan persembahan dan cabaran yang terbaik dalam setiap perlawanan. Boleh dapatkan biodata penuh pemain disini.

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Piala Dunia Hoki Remaja Lelaki 2021

Bagi memberikan sokongan, Astro akan bawakan perlawanan secara langsung yang melibatkan pasukan Malaysia menerusi saluran Astro Arena 2 CH802 dan Astro Go.

Selain itu, anda juga boleh saksikan kesemua perlawanan yang melibatkan semua pasukan secara online menerusi laman web rasmi watch.hockey. Ianya percuma sahaja.

Kumpulan A : Belgium, Chile, Malaysia, Korea Selatan

Kumpulan B : Poland, Perancis, India, Kanada

Kumpulan C : Korea Selatan, Belanda, Sepanyol, USA

Kumpulan D : Jerman, Argentina, Mesir, Pakistan

24 November 2021 (Rabu)

Belgium (5) - (1) Afrika Selatan

Jerman (5) - (2) Pakistan

Kanada (0) - (1) Poland

Malaysia (2) VS (1) Chile

India (4) VS (5) Perancis

25 November 2021 (Khamis)

Argentina (14) - (0) Mesir

Belanda (12) - (5) Korea Selatan

Sepanyol (17) - (0) USA

Perancis (7) - (1) Poland

Kanada (1) VS (13) India

26 November 2021 (Jumaat)

Afrika Selatan (5) - (1) Chile

Korea Selatan (5) - (1) USA

Sepanyol (2) - (3) Belanda

Argentina (2) - (3) Jerman

Malaysia (1) - (1) Belgium *9.30 malam (MYT) Live di Astro Arena 2

27 November 2021 (Sabtu)

Pakistan (3) - (1)Mesir

Perancis (11) - (1) Kanada

Afrika Selatan (3) - (4) Malaysia *4.30 petang (MYT) live di Astro Arena 2

Belgium (2) - (0) Chile

India (8) - (2) Poland

28 November 2021 (Ahad)

Korea Selatan (0) - (9) Sepanyol

Belanda (14) - (0) USA

Pakistan (3) - (4) Argentina

Jerman (11) - (0) Mesir

29 November 2021 (Isnin)

- Tiada perlawanan berlangsung

30 November 2021 (Selasa) - Tempat Ke-9 sehingga Ke-16

Afrika Selatan (7) - (3) Kanada

Pakistan (18) - (2) USA

Poland (2) - (1) Chile

Korea Selatan (3) - (3) Mesir *Korea Selatan menang 9-8 penalty shoot-out

1 Disember 2021 (Rabu) - Suku Akhir

Jerman (2) - (2) Sepanyol *Jerman menang 3-1 penalty shoot-out

Belanda (1) - (2) Argentina

Perancis (4) - (0) Malaysia *jam 7.00 malam (MYT) di Astro Arena 2

Belgium VS India

2 Disember 2021 (Khamis) -Tempat Ke-13 hingga Ke-16

Kanada (4) - (0) USA

Chile (1) - (0) Mesir

Afrika Selatan (3) - (3) Pakistan *Afrika Selatan menang 4-1 penalty shoot-out

Poland (2) - (3) Korea Selatan

3 Disember 2021 (Jumaat) - Tempat Ke-5 hingga Ke-8 & Semi Final

Belgium (2) - (2) Sepanyol *Belgium menang 4-3 di penalty shoot-out

Malaysia (3) - (9) Belanda

Perancis (0) - (0) Argentina *Argentina menang 3-1 di penalty shoot-out

India (2) - (4) Jerman

4 Disember 2021 (Sabtu) -  Tempat Ke9-10 | Ke11-12 | Ke-13-14 | Ke-15-16

USA (2) - (2) Mesir (Ke15-16) *USA menang 3-0 di penalty shoot-out

Kanada (2) - (1) Chile (Ke13-14)

Pakistan (3) - (0) Poland (Ke11-12)

Afrika Selatan (4) - (0) Korea Selatan (Ke9-10)

5 Disember 2021 (Ahad)

Sepanyol (4) - (1) Malaysia (Ke7-8)

Belgium (4) - (6) Belanda (Ke5-6)

India (1) - (3) Perancis (Ke3-4)

Final

Jerman (2) - (4) Argentina

Untuk dapatkan keputusan semasa dan keputusan penuh bagi setiap perlawanan, anda boleh layari portal FIH Hockey Junior World Cup 2021 di juniorworldcup.hockey.com

Jadual Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021

Jadual Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021

Pemain-pemain terbaik dunia akan menyertai sebuah kejohanan badminton iaitu BWF Indonesia Masters 2021 yang akan berlangsung bermula 16 November hingga 21 November 2021.

Kejohanan ini akan dilangsungkan di Bali Indonesia bersama-sama 2 kali kejohanan yang diadakan secara berturut-turut dalam Festival Badminton Indonesia iaitu Indonesia Open dan BWF World Tour Final.

DAIHATSU Indonesia Masters 2021 merupakan kejohanan Super 750 dimana menawarkan mata ranking BWF dan hadiah wang tunai keseluruhan sebanyak USD 600,000 atau sekitar RM2.5 juta.

Senarai Pemain Malaysia Dalam Kejohanan Indonesia Masters 2021

Persatuan Badminton Malaysia (BAM) telah menyenaraikan pemain badminton Malaysia yang menyertai kejohanan ini bersama-sama pemain profesional. Berikut merupakan senarai pemain.

Perseorangan Lelaki

  • LEE Zii Jia [7] - Seeded Player
  • LIEW Daren*

Beregu Lelaki

  • Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik
  • GOH V Shem/LOW Juan Shen*
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi*
  • TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong*

Beregu Wanita

  • TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan
  • LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen
  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien*

Beregu Campuran

  • CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying*
  • CHEN Tan Jie/PECK Yen Wei
  • HOO Pang Ron/CHEAH Yee See
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing*
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie*

Pemain terdiri daripada pemain BAM dan juga *pemain bebas

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Dalam Kejohanan Indonesia Masters 2021

Kesemua perlawanan badminton akan diadakan di Bali International Convention Centre bermula 16 hingga 21 November 2021 tanpa kehadiran penonton.

Untuk peminat sukan badminton tanah air, anda boleh saksikan perlawanan ini menerusi saluran Astro Supersport 814, Astro Arena 801 dan Astro Go. Selain itu juga akan disiarkan di RTM TV Okey dan di RTMKLIK rtmklik.gov.com.my secara online.

Berikut merupakan senarai jadual perlawanan bagi pemain-pemain Malaysia bagi setiap peringkat dan kategori yang disertai

16 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

*Perlawanan bermula jam 9 pagi waktu Malaysia

Yujiro NISHIKAWA/Saori OZAKI (JPN) *Retired
[2-5]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)
[21-17, 21,13]
SEO Seungjae/KIM Hye Jeong (KOR)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS)
[13-21, 19-21]
Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER)

KANG Minhyuk/SEO Seugjae (KOR)
[10-21, 17-21]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Lucas CORVEE/Ronan LABAR (FRA)
[21-18, 21-18]
GOH V Shem/LOW Juan Shen (MAS)

LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS)
[19-21, 19-21]
Linda EFLER/Isabel LOHAU (GER)

TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong (MAS)
[21-13, 14-21, 17-21]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFHANI (INA)

Satwiksairaj RANKIREDDY [6]/Chirag SHETTY (IND)
[17-21, 15-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

LEE Zii Jia [7] (MAS) *Retired
[9-11]
Rasmus GEMKE (DEN)

17 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia

PRANNOY H. S (IND) - MS
[22-20, 21-19]
LIEW Daren (MAS)

Ben LANE/Sean VENDY (ENG) - MD
[11-21, 21-15, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

Vivan HOO/LIM Chiew Sien (MAS) - WD
[15-21, 20-22]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS) - XD
[21-10, 12-21, 16-21]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-12, 21-15]
Mark LAMSFUSS/Isabel LOHAU (GER)

18 November 2021 - Peringkat Kedua (Round 16)

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia (boleh saksikan secara live di Astro Supersport, Astro Arena dan RTM TV Okey)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-17, 16-21, 21-17]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER) - XD
[14-21, 19-21]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-17, 21-12]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFAHANI (INA)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-15, 7-21, 20-22]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Fitriani FITRIANI/Yulia Yosephine SUSANTO (INA) - WD
[8-21, 14-21]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

Muhammad Shohibul FIKRI/Bagas MAULANA (INA) - MD
[18-21, 20-22]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Panjer Aji Siloka DADIARA/Bryan Sidney ELOHIM (INA) - MD
[12-21, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

19 November 2021 - Suku Akhir

*Perlawanan bermula jam 1.00 petang waktu Malaysia. Boleh tonton di Astro Supersport, Astro Arena 801 dan RTM TV Okey

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-17, 21-9]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[13-21, 21-18, 18-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[21-13, 21-15]
LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[14-21, 15-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

20 November 2021 - Separuh Akhir

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[18-21, 21-17, 21-11]
ONG Yew Sin TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[18-21, 21-9, 17-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

21 November 2021 - Akhir

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-11, 21-12]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Akane YAMAGUCHI [1] (JPN) - WS
[17-21, 19-21]
AN Seyoung [4] (KOR)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[11-21, 21-17, 19-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

JEONG Na Eun/KIM Hye Jeong (KOR) - WD
[9-21, 11-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

Kento MOMOTA (JPN) - MD
[21-17, 21-11]
Anders ANTONSEN [3] (DEN)

Untuk dapatkan lain-lain keputusan perlawanan, anda boleh layari laman web BWF di www.bwfworldtour.bwfbadminton.com

DON'T MISS

Nature, Health, Fitness
© all rights reserved
made with by templateszoo