Slider

Jadual Dan Keputusan Penuh Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Dapatkan senarai pemain, jadual dan keputusan perlawanan bagi kejohanan BWF World Tour Finals 2021 disini

Jadual Dan Keputusan Penuh Kejohanan BWF World Tour Finals 2021

Kejohanan BWF World Tour Finals 2021 bakal menemukan 8 pemain dan pasukan regu badminton terbaik dunia (top 8) bermula 1 hingga 5 Disember 2021 yang berlangsung di Bali, Indonesia.

Barisan pemain akan berentap bagi merangkul gelaran juara untuk setiap kategori sekali gus bakal membawa hadiah wang tunai pertandingan keseluruhan sebanyak USD1.5 juta atau sekitar RM6.2 juta.

Jadual Dan Keputusan Pertandingan BWF World Tour 2021

HSBC BWF World Tour Finals 2021 akan membuka tirai perlawanan pada 1 Disember 2021 bersamaan hari Rabu yang diadakan selama 6 hari.

Untuk peminat sukan badminton tanah air, anda boleh saksikan kesemua perlawanan menerusi saluran Astro Supersport (CH814 & CH815) dan Astro Arena CH801 atau menerusi Astro Go.

Selain itu, orang ramai boleh saksikan juga di saluran RTM TV Okey dan Sukan RTM (MyTV) atau tonton secara online di pautan RTMKLIK iaitu rtmklik.rtm.gov.my

Peserta akan dibahagikan kepada 2 kumpulan (kumpulan A dan B) bagi setiap kategori. Hanya 2 peserta teratas yang akan mara ke peringkat seterusnya iaitu peringkat separuh akhir dan akhir.

Perseorangan Lelaki

[Kumpulan A]

  1. Viktor Axelsen (DEN)
  2. Lakshya Sen (IND)
  3. Rasmus Gemke (DEN) *WO
  4. Kento Momota (JPN) *WO

[Kumpulan B]

  1. Lee Zii Jia (MAS)
  2. Srikanth Kidambi (IND)
  3. Kunlavut Vitidsarn (THA)
  4. Toma Junior Popov (FRA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

KIDAMBI Srikanth (IND)
[21-14, 21-16]
Toma Junior POPOV (FRA)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-15, 21-16]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

Lakshy SEN (IND)
[1-1]
Kento MOMOTA *Retired

Viktor AXELSEN (DEN)
[5-1]
Rasmus GEMKE (DEN) *Retired

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-13, 21-19]
Toma Junior POPOV (FRA)

KIDAMBI Srikanth (IND)
[18-21, 7-21]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

Rasmus GEMKE (DEN) *WO
VS
Kento MOMOTA (JPN) *WO

Viktor AXELSEN (DEN)
[21-15, 21-14]
Lakshy SEN (IND)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

LEE Zii Jia (MAS)
[21-19, 21-14]
KIDAMBI Srikanth (IND)

Kunlavut VITIDSARN (THA)
[21-12, 20-22, 21-5]
Toma Junior POPOV (FRA)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Viktor AXELSEN (DEN)
[21-13, 21-11]
Lakshy SEN (IND)

LEE Zii Jia (MAS)
[18-21, 18-21]
Kunlavut VITIDSARN (THA)

5 Disember 2021 (Akhir)

Kunlavut VITIDSARN (THA)
[12-21, 8-21]
Viktor AXELSEN (DEN)

Perseorangan Wanita

[Kumpulan A]

  1. Pornpawee Chochuwong (THA)
  2. P.V. Sindu (IND)
  3. Yvonne Li (GER)
  4. Line Christophersen (DEN)

[Kumpulan B]

  1. Akane Yamaguchi (JPN)
  2. Busanan Ongbamrungphan (THA)
  3. An Se-Young (KOR)
  4. Yeo Jia Min (SIN)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)
[16-21, 5-21]
AN Seyoung (KOR)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-11, 21-14]
YEO Jia Min (SIN)

Pornpawee CHOCHUWONG (THA)
[21-18, 21-18]
Yvonne LI (GER)

PUSARLA V. Sindhu (IND)
[21-14, 21-16]
Line CHRISTOPHERSEN (DEN)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)
[21-7, 15-9]
YEO Jia Min (SIN) *Retired

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-14, 18-21, 21-16]
AN Seyoung (KOR)

Pornpawee CHOCHUWONG (THA)
[22-21, 23-21]
Line CHRISTOPHERSEN (DEN)

PUSARLA V. Sindhu (IND)
[21-10, 21-13]
Yvonne LI (GER)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[21-18, 21-18]
Busanan ONGBAMRUNGPHAN (THA)

Line Christophersen (DEN)
[21-11, 21-14]
Yvonne LI (GER)

Pornpawee Chochuwong (THA)
[21-12, 19-21, 21-14]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Pornpawee Chochuwong (THA)
[23-25, 17-21]
AN Seyoung (KOR)

Akane YAMAGUCHI (JPN)
[15-21, 21-15, 19-21]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

5 Disember 2021 (Akhir)

AN Seyoung (KOR)
[21-16, 21-12]
PUSARLA V. Sindhu (IND)

Beregu Lelaki

[Kumpulan A]

  1. Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
  2. Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
  3. Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)
  4. Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND)

[Kumpulan B]

  1. Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
  2. Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
  3. Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)
  4. Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
[21-16, 21-15]
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-14, 21-19]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[21-16, 21-19]
Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[23-21, 21-19]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)
[13-21, 12-21]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[12-21, 21-11, 21-18]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-9, 21-15]
Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
-
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) *WO

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)
[15-21, 16-21]
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-19, 12-21, 21-10]
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[21-15, 18-21, 21-9]
Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)
[18-21, 23-21, 21-17]
Lee Yang/Wang Chi-lin (TPA)

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
[18-21, 15-21]
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)

5 Disember 2021 (Akhir)

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
[21-16, 13-21, 21-17]
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA)

Beregu Wanita

[Kumpulan A]

  1. Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
  2. Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
  3. Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)
  4. Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

[Kumpulan B]

  1. Nami Matsuyama/Chiharu Shida (JPN)
  2. Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
  3. Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)
  4. Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-14, 21-18]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
[21-12, 21-11]
Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-14, 21-14]
Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[15-21, 12-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[22-20, 21-14]
Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-15, 21-18]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)
[21-15, 21-18]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[21-23, 14-21]
Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-9, 21-8]
Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL)

Pearly Tan/Thinaah Muralitharan (MAS)
[18-21, 11-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Chloe Birch/Lauren Smith (ENG)
[19-21, 21-19, 14-21]
Ashwini Ponnappa/N. Sikki Reddy (IND)

Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
[21-18, 20-22, 8-21]
Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)
[21-14, 18-21, 23-21]
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
-
Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL) *WO

5 Disember 2021 (Akhir)

Kim So-yeong/Kong Hee-yong (KOR)
[21-14, 21-14]
Nami MATSUYAMA/Chiharu SHIDA (JPN)

Beregu Campuran

[Kumpulan A]

  1. Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
  2. Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
  3. Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
  4. Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

[Kumpulan B]

  1. Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
  2. Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
  3. Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)
  4. Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

1 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
[14-21, 13-21]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-12, 21-15]
Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)

Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
[11-21, 16-21]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-14, 10-21, 21-11]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

2 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
[17-21, 21-19, 16-21]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-16, 21-10]
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-14, 20-22, 21-19]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)
[16-21, 13-21]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

3 Disember 2021 (Peringkat Kumpulan)

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN)
[21-15, 21-7]
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[21-11, 21-12]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)
[21-11, 21-15]
Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti (INA)

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
[21-18, 21-13]
Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG)

4 Disember 2021 (Separuh Akhir)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[19-21, 21-9, 21-19]
Tan Chun Man/Tse Ying Suet (HKG)

Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
[8-21, 18-21]
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)

5 Disember 2021 (Akhir)

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
[19-21, 11-21]
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)

*Keputusan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

0

No comments

Post a Comment

both, mystorymag

DON'T MISS

Nature, Health, Fitness
© all rights reserved
made with by templateszoo