Slider

Jadual Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021

Jadual Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Masters 2021

Pemain-pemain terbaik dunia akan menyertai sebuah kejohanan badminton iaitu BWF Indonesia Masters 2021 yang akan berlangsung bermula 16 November hingga 21 November 2021.

Kejohanan ini akan dilangsungkan di Bali Indonesia bersama-sama 2 kali kejohanan yang diadakan secara berturut-turut dalam Festival Badminton Indonesia iaitu Indonesia Open dan BWF World Tour Final.

DAIHATSU Indonesia Masters 2021 merupakan kejohanan Super 750 dimana menawarkan mata ranking BWF dan hadiah wang tunai keseluruhan sebanyak USD 600,000 atau sekitar RM2.5 juta.

Senarai Pemain Malaysia Dalam Kejohanan Indonesia Masters 2021

Persatuan Badminton Malaysia (BAM) telah menyenaraikan pemain badminton Malaysia yang menyertai kejohanan ini bersama-sama pemain profesional. Berikut merupakan senarai pemain.

Perseorangan Lelaki

  • LEE Zii Jia [7] - Seeded Player
  • LIEW Daren*

Beregu Lelaki

  • Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik
  • GOH V Shem/LOW Juan Shen*
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi*
  • TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong*

Beregu Wanita

  • TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan
  • LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen
  • Vivian HOO/LIM Chiew Sien*

Beregu Campuran

  • CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying*
  • CHEN Tan Jie/PECK Yen Wei
  • HOO Pang Ron/CHEAH Yee See
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing*
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie*

Pemain terdiri daripada pemain BAM dan juga *pemain bebas

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Dalam Kejohanan Indonesia Masters 2021

Kesemua perlawanan badminton akan diadakan di Bali International Convention Centre bermula 16 hingga 21 November 2021 tanpa kehadiran penonton.

Untuk peminat sukan badminton tanah air, anda boleh saksikan perlawanan ini menerusi saluran Astro Supersport 814, Astro Arena 801 dan Astro Go. Selain itu juga akan disiarkan di RTM TV Okey dan di RTMKLIK rtmklik.gov.com.my secara online.

Berikut merupakan senarai jadual perlawanan bagi pemain-pemain Malaysia bagi setiap peringkat dan kategori yang disertai

16 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

*Perlawanan bermula jam 9 pagi waktu Malaysia

Yujiro NISHIKAWA/Saori OZAKI (JPN) *Retired
[2-5]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)
[21-17, 21,13]
SEO Seungjae/KIM Hye Jeong (KOR)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS)
[13-21, 19-21]
Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER)

KANG Minhyuk/SEO Seugjae (KOR)
[10-21, 17-21]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Lucas CORVEE/Ronan LABAR (FRA)
[21-18, 21-18]
GOH V Shem/LOW Juan Shen (MAS)

LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS)
[19-21, 19-21]
Linda EFLER/Isabel LOHAU (GER)

TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong (MAS)
[21-13, 14-21, 17-21]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFHANI (INA)

Satwiksairaj RANKIREDDY [6]/Chirag SHETTY (IND)
[17-21, 15-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

LEE Zii Jia [7] (MAS) *Retired
[9-11]
Rasmus GEMKE (DEN)

17 November 2021 - Peringkat Pertama (Round 32)

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia

PRANNOY H. S (IND) - MS
[22-20, 21-19]
LIEW Daren (MAS)

Ben LANE/Sean VENDY (ENG) - MD
[11-21, 21-15, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

Vivan HOO/LIM Chiew Sien (MAS) - WD
[15-21, 20-22]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS) - XD
[21-10, 12-21, 16-21]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-12, 21-15]
Mark LAMSFUSS/Isabel LOHAU (GER)

18 November 2021 - Peringkat Kedua (Round 16)

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia (boleh saksikan secara live di Astro Supersport, Astro Arena dan RTM TV Okey)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-17, 16-21, 21-17]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER) - XD
[14-21, 19-21]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-17, 21-12]
Sabar Karyaman GUTAMA/Moh Reza Pahlevi ISFAHANI (INA)

GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS) - XD
[21-15, 7-21, 20-22]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Fitriani FITRIANI/Yulia Yosephine SUSANTO (INA) - WD
[8-21, 14-21]
TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS)

Muhammad Shohibul FIKRI/Bagas MAULANA (INA) - MD
[18-21, 20-22]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Panjer Aji Siloka DADIARA/Bryan Sidney ELOHIM (INA) - MD
[12-21, 8-21]
Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS)

19 November 2021 - Suku Akhir

*Perlawanan bermula jam 1.00 petang waktu Malaysia. Boleh tonton di Astro Supersport, Astro Arena 801 dan RTM TV Okey

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-17, 21-9]
HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[13-21, 21-18, 18-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[21-13, 21-15]
LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[14-21, 15-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

20 November 2021 - Separuh Akhir

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[18-21, 21-17, 21-11]
ONG Yew Sin TEO Ee Yi (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[18-21, 21-9, 17-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

21 November 2021 - Akhir

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-11, 21-12]
TANG Chun Man [8]/TSE Ying Suet (HKG)

Akane YAMAGUCHI [1] (JPN) - WS
[17-21, 19-21]
AN Seyoung [4] (KOR)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[11-21, 21-17, 19-21]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (JPN)

JEONG Na Eun/KIM Hye Jeong (KOR) - WD
[9-21, 11-21]
Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN)

Kento MOMOTA (JPN) - MD
[21-17, 21-11]
Anders ANTONSEN [3] (DEN)

Untuk dapatkan lain-lain keputusan perlawanan, anda boleh layari laman web BWF di www.bwfworldtour.bwfbadminton.com
0

No comments

Post a Comment

both, mystorymag

DON'T MISS

Nature, Health, Fitness
© all rights reserved
made with by templateszoo