Slider

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Saksikan pemain badminton terhebat dunia dalam kejohanan BWF Indonesia Open 2021 yang bermula dari 23 - 28 November 2021

Jadual Perlawanan Siaran Langsung Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Kini pemain-pemain badminton dunia beralih kepada kejohanan seterusnya iaitu Indonesia Open 2021 yang akan bermula pada 23 November hingga 28 November 2021 yang berlangsung di Nusa Dua, Bali Indonesia.

Jika sebelum ini, kejohanan Indonesia Masters 2021 berjaya diadakan dalam keadaan baik juara bagi setiap kategori telah pun diketahui. Kali ini mereka akan meneruskan cabaran bagi kejohanan badminton BWF yang ke-9 untuk tahun 2021 ini pula.

SimInvesti Indonesia Open 2021 merupakan kejohanan BWF World Tour Super 1000 yang menawarkan mata ranking dan juga hadiah wang tunai keseluruhan sebanyak USD850,000 atau sekitar RM3.5 juta. Ini merupakan antara kejohanan yang berlangsung dalam Festival Badminton Indonesia.

Pemain Malaysia Dalam Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Persatuan Badminton Malaysia (BAM) telah menyenaraikan 15 peserta termasuk perseorangan dan beregu untuk 4 kategori sahaja kecuali perseorangan wanita.

Perseorangan Lelaki - MS

  • LEE Zii Jia [7] (BAM)- Seeded Player
  • LIEW Daren

Beregu Lelaki - MD

  • Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (BAM)
  • ONG Yew Sin/TEO Ee Yi
  • GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (BAM)
  • GOH V Shem/LOW Juan Shen
  • TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong

Beregu Wanita - WD

  • TAN Pearly/THINAAH Muralitharan (BAM)
  • LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (BAM)
  • LIM Chiew Sien/Vivan HOO

Beregu Campuran - XD

  • CHAN Peng Soon/GOH Liu Ying
  • TAN Kian Meng/LAI Pei Jing
  • GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie
  • HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (BAM)
  • CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (BAM)

Meraka adalah terdiri daripada pemain dibawah kendalian BAM dan juga pemain bebas atau pemain profesional yang membawa nama Malaysia.

Jadual Dan Keputusan Perlawanan Kejohanan BWF Indonesia Open 2021

Indonesia Open 2021 diadakan tanpa kehadiran penonton. Walaubagaimanapun untuk peminat badminton tanah air, anda boleh saksikan perlawanan yang diadakan secara langsung menerusi saluran Astro Supersport 4 (CH 814), Astro Arena (CH 801) dan Astro Go.

Bagi yang tiada Astro, jangan risau. Anda masih boleh tonton perlawanan secara langsung menerusi saluran RTM TV Okey atau secara online di RTMKLIK rtmklik.rtm.gov.my

Berikut merupakan jadual dan keputusan perlawanan yang hanya melibatkan pemain-pemain Malaysia sahaja. Keputusan dikemaskini dari semasa ke semasa

23 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

*Perlawanan bermula jam 9.00 pagi waktu Malaysia

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[21-14, 21-16]
GOH V Shem/LOW Juan Shen (MAS)

TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS) - XD
[22-20, 21-17]
GOH Soon Huat/LAI Shevon Jemie (MAS)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[22-20, 21-19]
Clara AZURMENDI/Beatriz CORRALES (ESP)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[22-20, 21-10]
Christo POPOV/Toma Junior POPOV (FRA)

LEE Zii Jia [7] (MAS) - MS
[21-13, 23-25, 16-21]
Rasmus GEMKE (DEN)

ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS) - MD
[21-11, 21-11]
TAN Kian Meng/TAN Wee Kiong (MAS)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[25-23, 21-12]
Mark LAMSFUSS/Marvin SEIDEL (GER)

Yuki KANEKO/Misaki MATSUTOMO (JPN) - XD
[21-19, 18-21, 15-21]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS) - XD
[21-12, 21-17]
Zachariah Josiahno SUMANTI/JULIMARBELA (INA)

24 November 2021 (Pusingan Pertama) - Round 32

Alexandra BØJE/Mette POULSEN (DEN) - WD
[12-21, 21-19, 24-26]
LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS)

Melani MAMAHIT/Tryola NADIA (INA) - WD
[21-15, 8-21, 10-21]
Vivian HOO/LIM Chiew Sien (MAS)

LIEW Daren (MAS) - MS
[14-21, 15-21]
Jonatan CHRISTIE [6] (INA)

HOO Pang Ron/CHEAH Yee See (MAS) - XD
[18-21, 12-21]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

25 November 2021 (Pusingan Kedua) - Round 16

LEE Meng Yean/YAP Cheng Wen (MAS) - WD
[14-21, 15-21]
Gabriela STOEVA [5]/Stefani STOEVA (BUL)

Vivian HOO/LIM Chiew Sien (MAS) - WD
[26-24, 12-21, 11-21]
Jongkolphan KITITHARAKUL [3]/Rawinda PRAJONGJAI (THA)

TAN Pearly [8]/THINAAH Muralitharan (MAS) - WD
[21-14, 20-22, 17-21]
Febriana Dwipuji KUSUMA Amalia Cahaya PRATIWI (INA)

Aaron CHIA [5]/SOH Wooi Yik (MAS) - MD
[14-21, 17-21]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS) - XD
[21-9, 21-13]
Jones Ralfy JANSEN/Linda EFLER (GER)

LEE Yang [3]/WANG Chi-Lin (TPE) - MD
[15-21, 21-23]
GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS)

Adnan MAULANA/Mychelle Crhystine BANDASO (INA) - XD
[8-21, 16-21]
TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-15, 21-14]
CHEN Tang Jie/PECK Yen Wei (MAS)

26 November 2021 (Suku Akhir)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-10, 21-11]
TAN Kian Meng/LAI Pei Jing (MAS)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[14-21, 21-14, 21-16]
ONG Yew Sin/TEO Ee Yi (MAS)

KO Sung Hyun/EOM Hye Won (KOR) - XD
[15-21, 21-16, 21-18]
CHAN Peng Soon [5]/GOH Liu Ying (MAS)

GOH Sze Fei/Nur IZZUDDIN (MAS) - MD
[19-21, 19-21]
Satwiksairaj RANKIREDDY [6]/Chirag SHETTY (IND)

27 November 2021 (Separuh Akhir)

-Tiada wakil negara di pusingan separuh akhir

28 November 2021 (Akhir)

AN Seyoung [4] (KOR) - WS
[21-17, 22-20]
Ratchanok INTANON [2] (THA)

Nami MATSUYAMA [4]/Chiharu SHIDA (JPN) - WD
[21-19, 21-19]
Greysia POLII [2]/Apriyani RAHAYU (INA)

Dechapol PUAVARANUKROH [1]/Sapsiree TAERATTANACHAI (THA) - XD
[21-12, 21-13]
Yuta WATANABE [3]/Arisa HIGASHINO (JPN)

Marcus Fernaldi GIDEON [1]/Kevin Sanjaya SUKAMULJO (INA) - MD
[21-14, 21-18]
Takuro HOKI/Yugo KOBAYASHI (INA)

LOH Kean Yew (SIN) - MS
[13-21, 21-9, 13-21]
Viktor AXELSEN [2] (DEN)

Untuk dapatkan keputusan penuh bagi setiap pemain dan setiap perlawanan dalam kejohanan Indonesia Open 2021 ini, anda boleh layari portal rasmi BWF di bwfworldtour.bwfbadminton.com

0

No comments

Post a Comment

both, mystorymag

DON'T MISS

Nature, Health, Fitness
© all rights reserved
made with by templateszoo