Jadual & Keputusan Badminton Berpasukan Campuran Sukan Komanwel 2022

Jadual & Keputusan Badminton Berpasukan Campuran Sukan Komanwel 2022

Sukan badminton di temasya Sukan Komanwel Birmingham 2022 akan diadakan dengan 2 acara iaitu acara Berpasukan Campuran dan acara individu bermula 29 Julai sehingga 8 Ogos 2022.

BACA : Jadual & Keputusan Sukan Badminton Acara Individu Sukan Komanwel 2022

Acara Berpasukan Campuran (Mixed Team) akan diadakan terlebih dengan melibatkan 16 negara yang diundi dalam 4 kumpulan. Malaysia telah diundi dalam Kumpulan 4 bersama-sama Afrika Selatan, Jamaica dan Zambia.

  • Kumpulan 1 - India, Australia, Sri Lanka, Pakistan
  • Kumpulan 2 - England, Singapura, Mauritius, Barbados
  • Kumpulan 3 - Kanada, Scotland, Maldives, Uganda
  • Kumpulan 4 - Malaysia, Afrika Selatan, Jamaica, Zambia

Seramai 10 atlet Malaysia yang menggalas cabaran bagi sukan badminton edisi kali ini. Selesai acara berpasukan, barulah diteruskan dengan acara individu. Malaysia telah mensasarkan pingat emas bagi sukan badminton.

Jadual & Keputusan Badminton Berpasukan Campuran Sukan Komanwel 2022

Untuk acara Berpasukan Campuran akan berlangsung selama 5 hari iaitu bermula 29 Julai sehingga 2 Ogos 2022 yang diadakan di National Exhibition Centre, Birmingham. Kemudian diikuti dengan acara individu pada 3 hingga 8 Ogos 2022 ditempat yang sama.

Sukan badminton anda boleh saksikan secara langsung di Astro Arena 801 dan saluran khas Astro Supersport 825 hingga 828 atau boleh juga strim secara online di Astro Go dan Sooka.my.

Bukan itu sahaja, anda juga boleh tonton online di saluran khas RTM komanwel2022.rtm.gov.my secara percuma atau ikuti sorotan harian menerusi saluran TV2, TV Okey dan Sukan RTM.

Berikut merupakan jadual penuh bagi acara sukan badminton Berpasukan Campuran di temasya Sukan Komanwel Birmingham 2022 melibatkan pemain-pemain Malaysia.

*Waktu yang dipaparkan adalah mengikut waktu Malaysia

29 Julai 2022 (Jumaat) - Peringkat Kumpulan

Live Streaming : Live 1 | Live 2 Perlawanan akan bermula pada jam 4.00 petang waktu Malaysia

  • Malaysia (5) - (0) Zambia

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (ZAM) K. Mulenga/O. Siamupangila - [21-6, 21-3] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (ZAM) Chongo Mulenga - [21-9, 21-8] (ZAM) Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (ZAM) E. Chipeleme - [21-1, 21-2] Malaysia menang

[MD] Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (ZAM) C. Mulenga/K. Mulenga - [21-13, 21-9] Malaysia menang

[WD] Pearly Tan/Thinaah M (MAS) vs (ZAM) O. Siamupangila/E. Chipsleme - [21-3, 21-5] Malaysia menang

---------------------------------------------------

30 Julai 2022 (Sabtu) - Peringkat Kumpulan

Live Streaming : Live 1 | Live 2 Perlawanan akan bermula pada jam 2.00 pagi waktu Malaysia

  • Malaysia (5) - (0) jamaica

[XD] Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) vs (JAM) Joel Angus/K. Wynter - [21-5, 21-12] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (JAM) Samuel Ricketts - [21-12, 21-16] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (JAM) T. Richardsons - [21-2, 21-5] Malaysia menang

[MD] Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (JAM) Samuel Ricketts/Joel Angus - [21-7, 21-11] Malaysia menang

[WD] Pearly Tan/Thinaah M (MAS) vs (JAM) T. Richardsons/K. Wynter - [21-8, 21-2] Malaysia menang

---------------------------------------------------

Live Streaming : Live 1 | Live 2 Perlawanan akan bermula pada jam 9.00 malam waktu Malaysia

  • Malaysia (5) - (0) Afrika Selatan

[XD] Aaron Chia/Pearly Tan (MAS) vs (RSA) Jarred Elliot/Deidre Jordan - [21-7, 21-8] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (RSA) Caden Kakrorarsa - [21-11, 21-8] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (RSA) J. Scholtzrsa - [21-15, 21-4] Malaysia menang

[MD] Chan Peng Soon/Tan Kian Meng (MAS) vs (RSA) Jarred Elliot/Robert Summers - [21-6, 21-9] Malaysia menang

[WD] Cheah Yee See/Lai Pei Jing (MAS) vs (RSA) Deidre Jordaan/J. Scholtzrsa  - [21-18, 21-13] Malaysia menang

*Malaysia layak ke peringkat Suku Akhir dengan menjuarai kumpulan 4

---------------------------------------------------

31 Julai 2022 (Ahad) - Suku Akhir

Live Streaming : Live 1 | Live 2 Live 3 | Perlawanan akan bermula pada jam 6.00 petang waktu Malaysia

  • Malaysia (3) - (0) Sri Lanka

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (SRI) Sachin Dias/Thilani Hendahewa  - [21-14, 21-14] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (SRI) Niluka Karunaratne - [21-5, 21-14] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (SRI) Suhasni Vidanage - [21-9, 21-15] Malaysia menang

*Baki perlawanan tidak diteruskan atas kemenangan mutlak 3-0

[MD] Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (SRI) Sachin Dias/Dumindu A

[WD] Pearly Tan/Thinaah M (MAS) vs (SRI) Suhasni Vidanage/Thilani Hendahewa

---------------------------------------------------

1 Ogos 2022 (Isnin) - Separuh Akhir

Live Streaming : Live 1 | Live 2 | Live 3Perlawanan akan bermula pada jam 6.00 petang waktu Malaysia

  • Malaysia (3) - (0) England

[XD] Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) vs (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith - [12-21, 21-18, 21-13] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (ENG) Toby Penty - [21-13, 21-14] Malaysia menang

[MD]Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (ENG) Ben Lane/Sean Vendy - [21-17, 21-18] Malaysia menang

*Baki perlawanan tidak diteruskan atas kemenangan mutlak 3-0

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (ENG) Freya Redfearn

[WD] Pearly Tan/Thinaah M. (MAS) vs (ENG) Chloe Birch/Lauren Smith

---------------------------------------------------

2 Ogos 2022 (Selasa)

  • England (0) - (3) Singapura - Penentuan Pingat Gangsa

Live Streaming : Live 1 | Live 2 Live 3 | Perlawanan akan bermula pada jam 12.30 pagi waktu Malaysia

  • Malaysia (1) - (1) India - Penentuan Pingat Emas

[MD] Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) vs (IND) S. Rankireddy/Chirag Shetty - [21-18, 21-15] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (IND) P. V. Sindhu - [20-22, 17-21] Malaysia kalah

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (IND) Srikanth Kidambi - [21-19, 6-21, 21-16] Malaysia menang

[WD] Pearly Tan/Thinaah M. (MAS) vs (IND) Treesa Jolly/Gayatri G. Pullela - [21-18, 21-17] Malaysia menang

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (IND) S. Rankireddy/Ashwini Ponappa

---------------------------------------------------

Podium

EMAS - Malaysia

PERAK - India

GANGSA - Singapura

Untuk dapatkan jadual dan keputusan bagi lain-lain perlawanan, anda boleh pergi ke laman web rasmi Birmingham 2022 di www.birmingham2022.com

Post a Comment

Previous Post Next Post