E5572EF1-E610-4797-9BB5-9D5A60839AFC
Please enter at least 3 characters.

Jadual & Keputusan Badminton Individu Sukan Komanwel 2022

Sukan Badminton acara Individu di Sukan Komanwel Birmingham 2022 akan diadakan bermula 3 Ogos hingga 8 Ogos 2022
Jadual & Keputusan Badminton Individu Sukan Komanwel 2022
Jadual & Keputusan Badminton Individu Sukan Komanwel 2022

Satu lagi acara bagi sukan badminton dipertandingkan dalam Sukan Komanwel Birmingham 2022 iaitu acara Individu bermula 3 Ogos hingga 8 Ogos 2022.

BACA : Emas Daripada Malaysia Bagi Acara Berpasukan Campuran

Dalam acara ini menawakan lima pingat emas iaitu bagi kategori perseorangan lelaki dan wanita, beregu lelaki dan wanita beserta beregu campuran.

Malaysia masih mengekalkan 10 atlet yang dibawa bagi acara ini untuk edisi kali ini. Malaysia juga mensasarkan pingat emas bagi acara ini.

Jadual & Keputusan Badminton Individu Sukan Komanwel 2022

Selesai acara berpasukan campuran, kini acara Individu pula yang bakal berlangsung bermula 3 hingga 8 Ogos 2022 di venue yang sama iaitu di National Exhibition Centre, Birmingham.

Peminat badminton tanah air masih boleh saksikan secara langsung menerusi saluran Astro Arena 801 dan 802 beserta Astro Supersport 825 - 828 dan juga secara striming di Astro Go dan Sooka.my

Selain itu, anda juga boleh tonton di saluran RTM di TV2, TV Okey dan Sukan RTM atau boleh juga tonton secara online di pautan khas sukan komanwel RTM di komanwel2022.rtm.gov.my secara percuma.

Berikut merupaakn jadual penuh bagi acara sukan badminton acara Individu di temasya Sukan Komanwel Birmingham 2022 melibat pemain-pemain Malaysia.

*Tarikh dan masa yang dipaparkan adalah mengikut waktu Malaysia

3 Ogos 2022 (Rabu) - Pusingan 64/32

- Perlawanan pembukaan bermula jam 5.00 petang

[WD] Cheah Yee See/Lai Pei Jing (MAS) vs (BAR) Scott Sabrina Charlenna/William Tamisha Janella ~ R32 - [21-5, 21-6] Malaysia menang

---------------------------------------------------

4 Ogos 2022 (Khamis) - Pusingan 32

Perlawanan pembukaan (Sesi 1) bermula jam 6.00 petang

[XD] Tan Kian Meng [1]/Lai Pei Jing (MAS) vs (MRI) Pultoo Tejraj/Mungrah Ganesha - [21-5, 21-8] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei [6] (MAS) vs (GHA) Tornyenyor C. - [21-3, 21-1] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong [5] (MAS) vs (PAK) Muhammad Irfan Saeed Bhatti - [21-10, 21-9] Malaysia menang

---------------------------------------------------

Perlawanan pembukaan (Sesi 2) bermula jam 12.30 tengah malam

[XD] Kwek Andy Jun Liang/Jin Yujia (SGP) vs (MAS) Chan Peng Soon [5]/Cheah Yee See - [21-8, 21-13] Malaysia menang

[MD] Chan Peng Soon/Tan Kian Meng (MAS) vs (MRI) Lubah Aatish/Paul Julien Georges - [21-12, 21-11] Malaysia menang

---------------------------------------------------

5 Ogos 2022 (Jumaat) - Pusingan 16

Perlawanan pembukaan (Sesi 1) bermula jam 5.00 petang

[MD] Aaron Chia [1]/Soh Wooi Yik (MAS) vs (SCO) Grimley C./ Grimley M. - [21-19, 21-16] Malaysia menang

[WD] Pearly Tan [1]/Thinaah M. (MAS) vs (RSA) Laurens D./Scholtz J. - [21-6, 21-4] Malaysia menang

[MS] Ng Tze Yong [5] (MAS) vs (MDV) Rasheed Ajfan - [21-7, 21-9] Malaysia menang

[WS] Goh Jin Wei [6] (MAS) vs (BAR) Williams Tamisha Janelle - [WALKOVER] Malaysia mara

[XD] Tan Kian Meng [1]/Lai Pei Jing (MAS) vs (AUS) Lin Ying Xiang/Somerville Gronya - [21-10, 21-11] Malaysia menang

---------------------------------------------------

Perlawanan pembukaan (Sesi 2) bermula jam 12.00 tengah malam

[XD] Yu Jack/EA Kaitlyn (AUS) vs (MAS) Chan Peng Soon [5]/Cheah Yee See - [16-21, 12-21] Malaysia menang

[WD] Cheah Yee See/Lai Pei Jing (MAS) vs (ENG) Chloe Birch [2]/Lauren Smith - [19-21, 16-21] Malaysia kalah

[MD] Chan Peng Soon/Tan Kian Meng (MAS) vs (SCO) Dunn Alexander [4]/Hall Adam - [18-21, 25-23, 21-15] Malaysia menang

---------------------------------------------------

6 Ogos 2022 (Sabtu) - Suku Akhir

Perlawanan pembukaan (Sesi 1) bermula jam 6.00 petang

[XD] Tan Kian Meng [1]/Lai Pei Jing (MAS) vs (ENG) Hemming Callum [6]/Pugh Jessica - [22-20, 21-11] Malaysia menang

[WS] Pusarla Sindhu [1] (IND) vs (MAS) Goh Jin Wei [6] - [19-21, 21-14, 21-18] Malaysia kalah

[XD] Chan Peng Soon [5]/Cheah Yee See (MAS) vs (SCO) Hall Adam/Macpherson Julie [4] - [15-21, 19-21] Malaysia kalah

[MS] Loh Kean Yew [1] (SGP) vs (MAS) Ng Tze Yong [5] - [21-15, 14-21, 11-21] Malaysia menang

---------------------------------------------------

Perlawanan pembukaan (Sesi 2) bermula jam 12.30 tengah malam

[WD] Pearly Tan [1]/Thinaah M. (MAS) vs (SGP) Jin Yujia/Wong Jia Ying Crystal - [21-15, 11-21, 21-15] Malaysia menang

[MD] Aaron Chia [1]/Soh Wooi Yik (MAS) vs (UGA) Kasirye B/Wanagaliya D - [21-6, 21-12] Malaysia menang

[MD] Dias S. Goonethilleka B. (SRI) vs (MAS) Chan Peng Soon/Tan Kian Meng - [16-21, 12-21] Malaysia menang

---------------------------------------------------

7 Ogos 2022 (Ahad) - Separuh Akhir

Perlawanan pembukaan (Sesi 2) bermula jam 4.00 petang

[XD]Tan Kian Meng [1]/Lai Pei Jing (MAS) vs (SGP) Terry Hee [3]/Jessica Tan - [23-25, 18-21] Malaysia kalah

[MS] Ng Tze Yong [5] (MAS) vs (IND) Srikanth Kidambi [3] - [13-21, 21-19, 21-10] Malaysia menang

[WD] Pearly Tan [1]/M. Thinaah (MAS) vs (IND) Treesa Jolly [4]/Gayatri Gopichand Pullela - [21-13, 21-16] Malaysia menang

[MD] Chan Peng Soon/Tan Kian Meng (MAS) vs (IND) Satwiksairaj Rankireddy [2]/Chirag Shetty - [6-21, 15-21] Malaysia kalah

[MD] Aaron Chia [1]/Soh Wooi Yik (MAS) vs (ENG) Ben Lane [3]/Sean Vendy - [21-18, 17-21, 4-21] Malaysia kalah

---------------------------------------------------

Perlawanan pembukaan (Sesi 2) bermula jam 12.00 tengah malam

(Penentuan Pingat Gangsa)

[XD] Tan Kian Meng [1]/Lai Pei Jing (MAS) vs (MAS) Hall Adam [4]/Macpherson Julie - [21-15, 21-17] Malaysia menang

[MD] Aaron Chia [1]/Soh Wooi Yik (MAS) vs (MAS) Chan Peng Soon/Tan Kian Meng - [21-19, 11-21, 21-11] Malaysia menang & kalah

---------------------------------------------------

8 Ogos 2022 (Isnin) - Penentuan Pingat Emas

[XD] Terry Hee [3]/Jessica Tan (SGP) vs (ENG) Marcus Ellis [2]/Lauren Smith - [21-16, 21-15] Singapura menang

[WS] Venkata Sindhu Pusarla [1] (IND) vs (CAN) Michelle Li [2] - [21-15, 21-13] India menang

[MS] Ng Tze Yong [5] (MAS) vs (IND) Lakshya Sen [1] - [21-19, 9-21, 16-21] India menang

[MD] Ben Lane [3]/Sean Vendy (ENG) vs (IND) Satwiksairaj Rankireddy [2]/Chirag Shetty - [15-21, 13-21] India menang

[WD] Pearly Tan [1]/M. Thinaah (MAS) vs (ENG) Chloe Birch [2]/Lauren Smith - [21-5, 21-8] Malaysia menang

---------------------------------------------------

Podium

Perseorangan Lelaki (MS)

EMAS - (IND) Lakshya Sen
PERAK - (MAS) Ng Tze Yong
GANGSA - (IND) Srikanth Kidambi

Perseorangan Wanita (WS)

EMAS - (IND) Venkata Sindhu Pusarla
PERAK - (CAN) Michelle Li
GANGSA - (SGP) Yeo Jia Min

Beregu Lelaki (MD)

EMAS - (IND) Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty
PERAK - (ENG) Ben Lane/Sean Vendy
GANGSA - (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik

Beregu Wanita (WD)

EMAS - (MAS) Pearly Tan/M. Thinaah
PERAK - (ENG) Chloe Birch/Lauren Smith
GANGSA - (IND) T Jolly/Gayatri Gopichand Pullela

Beregu Campuran (XD)

EMAS - (SGP) Terry Hee/Jessica Tan
PERAK - (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith
GANGSA - (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing

Untuk dapatkan jadual dan keputusan bagi lain-lain perlawanan, anda boleh pergi ke laman web rasmi Birmingham 2022 di www.birmingham2022.com

Share this post

Explore more articles by admin sukan

Post a Comment

Please leave comments related to the content. All comments are highly moderated and visible upon approval.

Comment Shortcodes

  • To insert an image, add [img]image_link[/img]
  • To insert a block of code, add [pre]parsed_code[/pre]
  • To insert a link, add [link=your_link]link_text[/link]
  • To insert a quote, add [quote]quote_text[/quote]
  • To insert a code, add [code]parsed_code[/code]
By clicking "Accept", you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and improve marketing.