Jadual & Keputusan Kejohanan Badminton BWF Australian Open 2022

Kejohanan Badminton BWF Australian Open 2022

Siri Jelajah Dunia BWF kini bergerak ke benua Ocenia iaitu menerusi kejohanan Australian Open 2022 yang akan bermula pada 15 hingga 20 November 2022 yang diadakan di State Sporst Center, Sydney, Australia.

Sathio Group Australian Open 2022 merupakan pertandingan badminton BWF World Tour Super 300 dimana menawarkan mata ranking kepada barisan pemain yang bertanding termasuk hadiah wang tunai keseluruhan berjumlah USD180,000 (~RM830 Ribu)

Senarai Pemain Malaysia Dalam Australian Open 2022

Berikut merupakan senarai wakil atau pemain Malaysia yang akan bertanding dalam kejohanan ini iaitu pemain dibawah naungan Persatuan Badminton Malaysia (BAM) dan juga pemain profesional negara.

Perseorangan Lelaki - Lee Zii Jia [1], Ng Tze Yong, Soong Joo Ven, Cheam June Wei [Q]

Perseorangan Wanita - Kisona Selvaduray, Goh Jin Wei, Soniaa Cheah

Beregu Lelaki - Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi

*Tiada wakil daripada kategori Beregu Wanita dan Campuran bagi kejohanan kali ini.

Jadual & Keputusan Perlawanan Badminton Terbuka Australia 2022

Jadi jangan lupa untuk teruskan bagi sokongan kepada semua wakil negara yang mengikuti kejohanan Australian Open 2022 bermula daripada peringkat kelayakan, kemudian ke pusingan 32 sehinggalah ke peringkat akhir.

Anda boleh saksikan perlawanan badminton ini secara langsung menerusi saluran Astro Supersport 814 atau secara online di astrogo.astro.com.my. Siaran langsung hanya akan bermula pada pusingan Separuh Akhir sahaja.

Tetapi kebiasaanya, anda masih lagi boleh tonton pada pusingan awal secara striming di laman rasmi Youtube BWF iaitu di BWF TV

Berikut merupakan jadual perlawanan badminton yang hanya melibatkan pemain-pemain Malaysia sepanjang kejohanan Australian Open 2022 berlangsung.

*akan dikemaskini dari semasa ke semasa

15 November 2022 (Selasa) - Pusingan 32 & Kelayakan [Q]

Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 6.00 pagi waktu Malaysia

~ Tiada wakil Malaysia bermain pada hari ini

---------------------------------------------------

16 November 2022 (Rabu) - Pusingan 32

~ Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 6.00 pagi waktu Malaysia

[MS] Soong Joo Ven (MAS) vs (MAS) Adam Dolman - [21-12, 21-12]

[WS] Pornpawee Chochuwong [3] (THA) vs (MAS) Kisona Selvaduray - [21-13, 21-10]

[MS] Jacob Schueler (AUS) vs (MAS) Ng Tze Yong - [13-21, 15-21]

[WS] Putri Kusuma Wardani (INA) vs (MAS) Soniia Cheah - [21-19, 21-15]

[WS] Goh Jin Wei (MAS) vs (IND) Tanya Hemanth - [21-15, 21-16]

[MS] Lee Zii Jia [1] (MAS) vs (AUS) Rio Agustino - [21-9, 21-11]

[MS] Kenta Nishimoto (JPN) vs (MAS) Cheam June Wei - [2.40PM]

[MD] Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi (MAS) vs (AUS) Adam Jeffrey/Dylan Soedjasa - [4.00PM]

---------------------------------------------------

17 November 2022 (Khamis) - Pusingan 16

~ Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 10.00 pagi waktu Malaysia

[MS] Ng Tze Yong (MAS) vs (KOR) Heo Kwang Hee - [21-16, 19-21, 21-5]

[MS] Ikhsan Leonardo Imanuel Rumbay (INA) vs (MAS) Soong Joo Ven - [16-21, 21-18, 21-12]

[WS] Anewsha Gowda (IND) vs (MAS) Goh Jin Wei - [7-21, 13-21]

[MS] Lee Zii Jia [1] (MAS) vs (CHN) Lu Guang Zu - [22-20, 15-21, 16-21]

[MD] Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi (MAS) vs (AUS) Ricky Cheng/Jack Wang - [21-6, 21-18]

---------------------------------------------------

18 November 2022 (Jumaat) - Suku Akhir

~ Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 12.00 tengah hari waktu Malaysia

[MS] Nathan Tang (AUS) vs (MAS) Ng Tze Yong - [9-21, 7-21]

[WS] Pornpawee Chochuwong [3] (THA) vs (MAS) Goh Jin Wei - [21-11, 21-13]

[MD] Kang Minhyuk/Seo Seungjae (KOR) vs (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi - [21-13, 12-21]

---------------------------------------------------

19 November 2022 (Sabtu) - Separuh Akhir

~ Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 10.00 pagi waktu Malaysia

[MS] Lu Guang Zu (CHN) vs (MAS) Ng Tze Yong - [21-18, 21-15]

[MD] Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) vs (CHN) He Ji Ting/Zhou Hao Dong - [14-21, 21-17, 21-18]

---------------------------------------------------

20 November 2022 (Ahad) - Final

~ Perlawanan pembukaan akan bermula pada jam 10.00 pagi waktu Malaysia mengikut urutan

[XD] Kim Won Ho/Jeong Na Eun (KOR) vs (KOR) Seo Seung Jae [4]/Chae Yu Jung - [9-21, 17-21]

[WD] Benyapa Aimsaard/Nuntakarn Aimsaard (THA) vs (CHN) Zhang Shu Xian [6]/Zheng Yu - [19-21, 13-21]

[WS] An Se Young [1] (KOR) vs (INA) Gregoria Mariska Tunjung - [21-17, 21-9]

[MS] Lu Guang Zu (CHN) vs (CHN) Shi Yu Qi - [19-21, 21-18, 5-21]

[MD] Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi (MAS) vs (CHN) Liu Yu Chen [8]/Ou Xuan Yi - [16-21, 20-22]

---------------------------------------------------

Jadi sekiranya anda ingin ketahui keputusan semasa dan jadual perlawanan harian bagi lain-lain perlawanan, anda boleh rujuk laman web rasmi BWF di www.tournamentsoftware.com

Post a Comment

Previous Post Next Post