Kedudukan Terkini Rangking Dunia BWF Sukan Badminton 2023

Kedudukan Terkini Rangking Dunia BWF Sukan Badminton

Ranking Dunia BWF mempunyai 5 kategori utama iaitu perseorangan lelaki, perseorangan wanita, beregu lelaki, beregu wanita dan beregu campuran.

Badminton mungkin antara sukan yang paling kompetitf di dunia. Jika lihat pada sejarah, negara-negara Asia dan Eropah mendominasi sukan ini dan bersaing antara yang lain demi mencapai tahap dan kedudukan terbaik untuk beberapa tahun ini.

Jadi jom kita tengok senarai kedudukan dan rangking dunia 10 terbaik bagi sukan Badminton untuk setiap pemain dari setiap kategori yang terbaru:

[Perseorangan Lelaki]

  1. Viktor Axelsen (Denmark)
  2. Anthony Sinisuka Ginting (Indonesia)
  3. Jonatan Christie (Indonesia)
  4. Lee Zii Jia (Malaysia)
  5. Chou TIen Chen (Chinese Taipei)
  6. Kunlavut Vitidsarn (Thailand)
  7. Kodai Naraoka (Jepun)
  8. Loh Kean Yew (Singapura)
  9. Prannoy H. S. (India)
  10. Lu Guang Zu (China)

--------------------------------

28.  Ng Tze Yong (Malaysia)
31. Liew Daren (Malaysia)
47. Cheam June Wei (Malaysia)

[Perseorangan Wanita]

  1. Akane Yamaguchi (Jepun)
  2. An Se Young (Korea)
  3. Tai Tzu Ying (Chinese Taipei)
  4. Chen Yu Fei (China)
  5. He Bing Jiao (China)
  6. Ratchanok Intanon (Thailand)
  7. Wang Zhi Yi (China)
  8. Pusarla V. Sindhu (India)
  9. Carolina Marin (Sepanyol)
  10. Pornpawee Chochuwong (Thailand)

--------------------------------

29. Goh Jin Wei (Malaysia)
48. Kisona Selvaduray (Malaysia)
135. Karupathevan Letshanaa (Malaysia)

[Beregu Lelaki]

  1. Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (Indonesia)
  2. Aaron Chia/Soh Wooi Yik (Malaysia)
  3. Hendra Setiawan/Muhammad Ahsan (Indonesia)
  4. Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (Jepun)
  5. Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi (China)
  6. Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (India)
  7. Liang Wei Keng/Wang Chang (China)
  8. Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (Denmark)
  9. Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (Malaysia)
  10. Choi Sol Gyu/Kim Won Ho (Korea)

--------------------------------

11. Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (Malaysia)
24. Man Wei Chong/Kai Wun Tee (Malaysia)
40. Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (Malaysia

[Beregu Wanita]

  1. Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (China)
  2. Nami Matsuyama/Chiharu Shida (Jepun)
  3. Jeong Na Eun/Kim Hye Jeong (Korea)
  4. Zhang Shu Xian/Zheng Yu (China)
  5. Apriyani Rahayu/Siti Fadia Silva Ramadhanti (Indonesia)
  6. Tan Pearly/Thinaah Muralitharan (Malaysia)
  7. Kim So Yeong/Kong Hee Yong (Korea)
  8. Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (Thailand)
  9. Lee So Hee/Shin Seung Chan (Korea)
  10. Mayu Matsutomo/Wakana Nagahara (Jepun)

--------------------------------

18. Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (Malaysia)
25. Anna Ching Yik Cheong/Teoh Mei Xing (Malaysia)
44. Low Yee Yuan/Valeree Siow (Malaysia)

[Beregu Campuran]

  1. Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong (China)
  2. Yuta Watanabe/Arisa Higashino (Jepun)
  3. Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping (China)
  4. Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (Thailand)
  5. Thom Gicquel/Delphine Delrue (Belanda)
  6. Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (Malaysia)
  7. Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie (Malaysia)
  8. Mark Lamsfuss/Isabel Lohau (Jerman)
  9. Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari (Indonesia)
  10. Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (Thailand)

--------------------------------

23. Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (Malaysia)
34. Chan Peng Soon/Cheah Yee See (Malaysia)
51. Chen Tang Jie/Valeree Siow (Malaysia)

Kedudukan ini adalah selepas kemaskini terbaru daripada laman web Persatuan Badminton Dunia (BWF) pada 24 Januari 2023

Post a Comment

Previous Post Next Post