E5572EF1-E610-4797-9BB5-9D5A60839AFC
Please enter at least 3 characters.

Jadual Dan Keputusan Badminton BWF Malaysia Masters 2023

Disediakan jadual dan saksikan secara langsung live streaming badminton Malaysia Masters 2023 bermula 23 - 28 Mei ini bertempat di Axiata Arena
Jadual Dan Keputusan Badminton BWF Malaysia Masters 2023
Jadual Dan Keputusan Badminton BWF Malaysia Masters 2023

Selesai Piala Sudirman dan kini pemain-pemain badminton seluruh dunia kembali menerusi kejohanan Malaysia Masters 2023 dimana akan berlangsung bermula 23 hingga 28 Mei 2023 bertempat di Axiata Arena, Bukit Jalil Kuala Lumpur.

PRODUA Malaysia Masters 2023 merupakan antara kejohanan yang tersenarai dalam kalendar BWF tahun ini dimana ianya merupakan acara Super 500 dengan menawarkan mata ranking bersama hadiah wang tunai keseluruhan berjumlah USD420,000 (~RM1.9 juta).

Bermula dengan kejohanan ini, para pemain boleh mengumpul mata bagi melayakkan diri ke temasya Olimpik 2024 dimana akan berlangsung dari Julai hingga Ogos 2024 kelak.

Senarai Pemain Malaysia Dalam Malaysia Masters 2023

Berikut merupakan senarai pemain badminton Malaysia yang layak dan bertanding dalam kejohanan ini sama ada pemain dibawah naungan BAM beserta pemain-pemain profesional negara untuk setiap kategori.

Perseorangan Lelaki - Ng Tze Yong, Lee Zii Jia [4], Leong Jun Hao, Adil Sholeh, Soong Joo Ven, Muhammad Hafiz Sikkander, Cheam June Wei

Perseorangan Wanita - Goh Jin Wei

Beregu Lelaki - Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi, Man Wei Chong/Kai Wun Tee, Aaron Chia [6]/Soh Wooi Yik, Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong

Beregu Wanita - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien, Tan Pearly [6]/Thinaah Muralitharan, Cheng Su Hui/Cheng Su Yin

Beregu Campuran - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing, Chen Tang Jie/Toh Ee Wei, Goh Soon Huat [5]/Lai Shevon Jemie, Chan Peng Soon/Cheah Yee See

Jadual & Keputusan Perlawanan Badminton Malaysia Masters 2023

Kejohanan ini akan bermula dengan pusingan kelayakan [Q] dan bagi yang berjaya akan meneruskan cabaran ke pusingan awal iaitu pusingan 32 sehinggalah ke pusingan akhir dengan format kalah mati.

Untuk pemain badminton, anda boleh datang ke Axiata Arena bagi menyaksikan perlawanan ini secara langsung di depan mata anda. Boleh dapatkan tiket sekarang menerusi pautan di www.ticket2u.com.my/malaysiamasters2023.

Selain itu, anda juga boleh saksikan perlawanan badminton untuk kejohanan ini menerusi saluran Astro Supersport 814 atau secara online di Astro Go. Walaubagaimanapun, tayangan siaran langsung hanya akan bermula pada hari ketiga iaitu di pusingan 16 terbaik.

Selain itu, kejohanan ini juga akan dibawakan secara live streaming di lama youtube BWF di www.youtube.com/bwftv yang boleh disaksikan secara percuma. Mungkin perlukan sambungan VPN khusus untuk penonton di Malaysia.

Berikut merupakan jadual penuh perlawanan yang hanya melibatkan pemain-pemain negara sepanjang kejohanan Malaysia Masters 2023 berlangsung.

*Jadual dan keputusan adalah mengikut waktu Malaysia dan akan dikemaskini dari semasa ke semasa

23 Mei 2023 (Selasa) - Kelayakan [Q] & Pusingan 32

- Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 10.00 AM waktu Malaysia

(Kelayakan, Q)

[MS] Chi Yun Jen (TPE) vs (MAS) Leong Jun Hao - [20-22, 21-19, 21-11]

[MS] Soon Joo Ven (MAS) vs (KOR) Jeon Hyeok Jin - [8-21, 18-21]

[MS] Christo Popov (FRA) vs (MAS) Mohamad Hafiz Sikkander - [21-9, 21-9]

[XD] Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) vs (INA) Adnan Maulana/Nita Marwah - [21-19, 22-20]

[WD] Puspitasari/R Rose (INA) vs (MAS) Cheng Su Hui/Cheng Su Yin - [21-16, 21-10]

[MS] Chia Hao Lee (TPE) vs (MAS) Cheam Jun Wei - [21-8, 7-21, 21-14]

[MD] Kevin Lee/Ty Lindeman (CAN) vs (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong - [16-21, 11-21]

[MS] Aidil Sholeh (MAS) vs (INA) Christian Adinata - [21-16, 15-21, 20-22]

(Pusingan 32)

[MD] Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Wei (MAS) vs (CHN) Ren Xiang Yu/Tan Qiang - [21-16, 21-18]

[WD] Maiken Fruergaard/Sara Thygesen (DEN) vs (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien - [21-13, 21-18]

[WD] Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (BUL) vs (MAS) Tan Pearly/M Thinaah - [17-21, 14-21]

[MD] Man Wei Chong/Kai Wun Tee (MAS) vs (DEN) Kim Astrup [7]/Anders Rasmussen - [25-23, 21-16]

[MD] Kusumawardana/Yeremia Rambitan (INA) vs (MAS) Aaron Chia [2]/Soh Wooi Yik - [18-21, 21-10, 21-23]

-----------------------------------------------

24 Mei 2023 (Rabu) - Pusingan 32

Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 10.00 AM waktu Malaysia

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (THA) Supak Jomkoh/S Paewsampran - [20-22, 20-22]

[XD] Kim Won Ho [7]/Jeong Na Eun (KOR) vs (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See - [21-8, 21-15]

[XD] P Jordan/M Oktavianti (INA) vs (MAS) Goh Soon Huat [5]/Lai Shevon Jemie - [21-19, 18-21, 21-12]

[XD] Chen Tang Jie/Toh Ee Wei (MAS) vs (INA) Rinov Rivaldy/Pitha H Mentari - [20-22, 21-11, 15-21]

[MD] Alexander Dunn/Adam Hall (SCO) vs (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kion - [21-23, 21-14, 21-16]

[WS] Yvonne Li (GER) vs (MAS) Goh Jin Wei - [21-17, 17-21, 21-15]

[MS] Kenta Nishimoto (JPN) vs (MAS) Ng Tze Yong - [17-21, 16-21, 21-13]

[MS] Lu Guang Zu (CHN) vs (MAS) Lee Zii Jia [4] - [12-21, 19-21]

-----------------------------------------------

25 Mei 2023 (Khamis) - Pusingan 16

Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 10.00 AM waktu Malaysia

[WD] Rena Miyaura/Ayako Sakuramoto (JPN) vs (MAS) Pearly Tan/M Thinaah [6] - [17-21, 21-18, 19-21]

[MD] Alexander Dunn/Adam Hall (SCO) vs (MAS) Man Wei Chong/Kai Wun Tee - [21-19, 16-21, 13-21]

[MD] Choi Sol Gyu/Kim Won Ho (KOR) vs (MAS) Aaron Chia [2]/Soh Wooi Yik - [19-21, 14-21]

[MS] Lin Chun-Yi (TPE) vs (MAS) Lee Zii Jia [4] - [21-19, 16-21, 21-15]

[MD] Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi (MAS) vs (TPE) Lu Ching Yao/Yang Po Han - [15-21, 21-12, 21-19]

-----------------------------------------------

26 Mei 2023 (Jumaat) - Suku Akhir

Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 9.00 AM waktu Malaysia

[WD] Pearly Tan [6]/M Thinaah (MAS) vs (JPN) Yuki Fukushima [4]/Sayaka Hirota - [13-21, 21-19, 21-16]

[MD] Kang Min Hyuk/Seo Seung Jae (KOR) vs (MAS) Ong Yew Sin [6]/Teo Ee Yi - [15-21, 21-16, 21-14]

[MD] Man Wei Chong/Kai Wun Tee (MAS) vs (INA) Mohammad Ahsan [3]/Hendra Setiawan - [23-21, 21-17]

[MD] Leo Carnando [8]/Daniel Marthin (INA) vs (MAS) Aaron Chia [2]/Soh Wooi Yik - 5.40PM

-----------------------------------------------

27 Mei 2023 (Sabtu) - Separuh Akhir

Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 1.00 PM waktu Malaysia

[WD] Pearly Tan [6]/M Thinaah (MAS) vs (KOR) Jeong Na Eun [5]/Kim Hye Jeong - [21-19, 23-21]

[MD] Man Wei Chong/Kai Wun Tee (MAS) vs (INA) Leo Carnando [8]/Daniel Marthin - [21-17, 22-20]

-----------------------------------------------

28 Mei 2023 (Ahad) - Final

Perlawanan pembukaan adalah bermula pada pukul 1.00 PM waktu Malaysia

[XD] Feng Yan Zhe [4]/Huang Dong Ping (CHN) vs (THA) D Puavaranukroh [2]/S Taerattanachai - [21-16, 13-21, 18-21]

[WS] Akane Yamaguchi [1] (JPN) vs (INA) Gregoria Mariska Tunjung [7] - [21-17, 21-7]

[WD] Baek Ha Na/Lee So Hee (KOR) vs (MAS) Pearly Tan [6]/M Thinaah - [22-20, 8-21, 21-17]

[MS] Prannoy H. S (IND) vs (CHN) Weng Hong Yang - [21-19, 13-21, 21-18]

[MD] Kang Min Hyuk/Seo Seung Jae (KOR) vs (MAS) Man Wei Chong/Kai Wun Tee - [21-15, 22-24, 21-19]

-----------------------------------------------

Jadi sekiranya anda ingin ketahui keputusan semasa dan jadual perlawanan harian bagi lain-lain perlawanan, anda boleh rujuk laman web rasmi BWF di www.tournamentsoftware.com

Share this post

Explore more articles by admin sukan

Post a Comment

Please leave comments related to the content. All comments are highly moderated and visible upon approval.

Comment Shortcodes

  • To insert an image, add [img]image_link[/img]
  • To insert a block of code, add [pre]parsed_code[/pre]
  • To insert a link, add [link=your_link]link_text[/link]
  • To insert a quote, add [quote]quote_text[/quote]
  • To insert a code, add [code]parsed_code[/code]
By clicking "Accept", you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and improve marketing.