E5572EF1-E610-4797-9BB5-9D5A60839AFC
Please enter at least 3 characters.

Jadual Dan Keputusan Badminton Thailand Masters 2024

Berikut merupakan jadual siaran langsung Thailand Masters 2024 dari 30 Januari hingga 4 Februari 2024 di Bangkok Thailand. Keputusan badminton terkini
Jadual Dan Keputusan Badminton Thailand Masters 2024

Jadual Badminton BWF Thailand Masters 2024

Thailand Masters 2024 juga dikenali dengan Princess Sirivannavari Thailand Masters 2024 merupakan kejohanan badminton yang akan berlangsung di Nimibutr Stadium, Bangkok Thailand.

Kejohanan untuk edisi ke-7 ini akan diadakan bermula 30 Januari hingga 4 Februari 2024 yang mana ianya menawarkan hadiah wang tunai secara keseluruhan berjumlah USD 210,000 (~ RM994 ribu).

BACA JUGA : Kejohanan Ketiga Indonesia Masters 2024

Thailand Masters 2024 merupakan kejohanan keempat dalam kelendar BWF World Tour 2024 yang mana ianya dianjurkan oleh Badminton Association of Thailand dengan kerjasama BWF.

  • Tarikh : 30 Januari - 4 Februari 2024
  • Edisi : Ke-7
  • Level : Super 300
  • Jumlah Hadiah : USD 210,000 (~RM994 Ribu)
  • Venue : Nimibutr Stadium
  • Lokasi : Bangkok, Thailand

Kejohanan Thailand Masters ini akan berlangsung bermula daripada peringkat kelayakan. Yang berjaya akan mara ke pusingan 32 bertemu pemain-pemain utama.

Siaran langsung untuk kejohanan ini akan ditayangkan di saluran Astro Supersport 814 dan Astro Go secara online bermula pada pusingan separuh akhir sahaja iaitu pada 3 Februari 2024.

Selain itu, anda boleh saksikan secara live streaming di laman youtube rasmi BWF di @bwftv. Boleh tonton secara percuma dan mungkin perlukan sambungan VPN untuk penonton di Malaysia

Pemain Malaysia Di Thailand Masters 2024

Berikut merupakan senarai pemain Malaysia yang layak dan sertai kejohanan Thailand Masters 2024 di Bangkok, Thailand.

[Perseorangan Lelaki] - Ng Tze Yong, Leong Jun Hao, Justin Hoh, Soong Joo Ven, Cheam Jun Wei, Aidil Sholeh.

[Perseorangan Wanita] - Goh Jin Wei, Karupathevan Letshanaa, Joanne Ng.

[Beregu Lelaki] - Low Hang Yee/Ng Eng Cheong, Ong Yew Sin/Teo Ee Yi, Beh Chun Meng/Goh Boon Zhe, Lwi Sheng Hao/Jimmy Wong, Chai Weijie/Liew Xun.

[Beregu Wanita] - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien,

[Beregu Campuran] - Chan Peng Soon/Cheah Yee See, Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie, Tan Kian Meng/Lai Pei Jing, Hoo Pang Ron/Chen Su Yin, Chen Tang Jie/Toh Ee Wei, Choong Hon Jian/Go Pei Kee.

Jadual & Keputusan Thailand Masters 2024

Berikut merupakan jadual perlawanan melibatkan wakil Malaysia sahaja dalam kejohanan BWF Thailand Masters 2023. Ini keputusan badminton terkini

30 Januari 2024 (Selasa) - Kelayakan [Q], Pusingan 32

(Perlawanan pembukaan bermula jam 10.00 pagi)

[Pusingan Kelayakan, Q]

[MS] Mark Shelley Alcala (USA) vs (MAS) Soong Joo Ven - [22-20, 19-21, 17-21]

[XD] Choong Hon Jian/Go Pei Kee (MAS) vs (ISR) M. Zilberman/S. Zilberman - [21-13, 21-5]

[MS] Aidil Sholeh (MAS) vs (HKG) Chan Yin Chak - [21-16, 19-21, 21-10]

[MD] Beh Chun Meng/Goh Boon Zhe (MAS) vs (THA) T Punpanich/W Sothon - [18-21, 21-19, 17-21]

[WS] Joanne Ng (MAS) vs (UKR) Polina Bubhrova - [19-21, 16-21]

[MD] P Thongkham/W Thongkham (THA) vs (MAS) Chia Weijie/Liew Xun - [8-21, 9-21]

[MS] Soong Joo Ven (MAS) vs (TPE) Wang Po Wei - [17-21, 13-21]

[MS] Aidil Sholeh (MAS) vs (HKG) J Gunawan - [13-21, 10-21]

[Pusingan 32]

[MD] Xie Hao Nan/Zheng Wei Han (CHN) vs (MAS) Ong Yew Sin [4]/Teo Ee Yi - [17-21, 16-21]

[MD] Lwi Sheng Hao/Jimmy Wong (MAS) vs (THA) Supak Jomkoh/Kittnupong Kedren - [16-21, 10-21]

[MD] Kim Won Ho/Na Sung Seung (KOR) vs (MAS) Choong Hon Jian/Muhammad Haikal - [16-7]*RET

[MD] Chang Ko Chi/Po Li Wei (TPE) vs (MAS) Low Hang Yee/Ng Eng Cheong - [21-17, 18-21, 21-15]

-------------------------------------------------

31 Januari 2024 (Rabu) - Pusingan 32

(Perlawanan pembukaan bermula jam 10.00 pagi)

[MD] Chia Weijie/Liew Xun (MAS) vs (CHN) He Ji Ting [5]/Ren Xiang Yu - [21-10, 14-21, 19-21]

[MS] Jan Louda (CZE) vs (MAS) Cheam June Wei - [21-15, 10-21, 15-21]

[WS] Ratchanok Intanon [1] (THA) vs (MAS) K Letshanan - [21-13, 21-9]

[XD] D Puavaranukroh [1]/S Taerattanachai (THA) vs (MAS) Choong Hon Jian/Go Pei Kee - [21-7, 21-14]

[XD] Lee Chun Hei Reginald/Ng Tsz Yau (HKG) vs (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See - 2.50 pm

[WS] Ashmita Chaliha (IND) vs (MAS) Wong Ling Ching - 3.20 pm

[MS] Subramaniam (IND) vs (MAS) Leong Jun Hao - 3.40 pm

[XD] Goh Soon Huat [5]/Lai Shevon Jemie (MAS) Mads Verstergaard/Christie Busch - 5.00 pm

[XD] Hoo Pang Ron/Cheng Su Yin (MAS) vs (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith - 5.10 pm

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (TPE) Chang Ko Chi/Lee Chih Chen - 5.50 pm

[XD] K Choo/G Somerville (AUS) vs (MAS) Chen Tang Jie [2]/Toh Ee Wei - 8.20 pm

-------------------------------------------------

1 Februari 2024 (Khamis) - Pusingan 16

(Perlawanan pembukaan bermula jam 10.00 pagi)

[MS] Mark Caljouw (NED) vs (MAS) Cheam June Wei - [21-7, 21-11]

[XD] Hoo Pang Ron/Cheng Su Yin (MAS) vs (MAS) Chen Tang Jie [2]/Toh Ee Wei - [14-21, 15-21]

[XD] Goh Soon Huat [5]/Lai Shevon Jemie (MAS) vs (INA) R Kusharjanto/L Kusumawati - [17-21, 21-17, 16-21]

[MD] A Sondegaard/J. Toft (DEN) vs (MAS) Ong Yew Sin [4]/Teo Ee Yi - [25-23, 14-21, 21-14]

[XD] Tan Kian Meng/Lai Pei Jin (MAS) vs (NED) Robin Tabeling [6]/Selena Piek - [21-18, 15-21, 19-21]

-------------------------------------------------

2 Februari 2024 (Jumaat) - Suku Akhir

(Perlawanan pembukaan bermula jam 10.00 pagi)

[XD] Robin Tabeling [6]/Selena Piek (NED) vs (MAS) Chen Tang Jie [2]/Toh Ee Wei - [12-21, 23-25]

-------------------------------------------------

3 Februari 2024 (Sabtu) - Separuh Akhir

(Perlawanan pembukaan bermula jam 1.00 tengah hari)

[XD] H. Midorikawa [3]/N. Saito (JPN) vs (MAS) Chen Tang Jie [2]/Toh Ee Wei - [11-21, 17-21]

-------------------------------------------------

4 Februari 2024 (Ahad) - Final

(Perlawanan bermula jam 1.00 tengah hari secara giliran)

[MD] P Sukphun/P Teeraratsakul (THA) vs (CHN) He Ji Ting [5]/Ren Xiang Yu - [21-16, 14-21, 13-21]

[WS] Aya Ohori [3] (JPN) vs (THA) Supanida Katethong [4] - [18-21, 21-17, 21-13]

[MS] Chou Tien Chen [5] (TPE) vs (SGP) Loh Kean Yew [2] - [21-16, 6-21, 21-16]

[WD] Li Yu Jing/Luo Xu Min (CHN) vs (THA) B Aimsaard [2]/N Aimsaard - [13-21, 21-17, 25-27]

[XD] D Puavaranukroh [1]/S Taerattanachai (THA) vs (MAS) Chen Tang Jie [2]/Toh Ee Wei - [21-12, 21-18]

Share this post

Explore more articles by admin sukan

Post a Comment

Please leave comments related to the content. All comments are highly moderated and visible upon approval.

Comment Shortcodes

  • To insert an image, add [img]image_link[/img]
  • To insert a block of code, add [pre]parsed_code[/pre]
  • To insert a link, add [link=your_link]link_text[/link]
  • To insert a quote, add [quote]quote_text[/quote]
  • To insert a code, add [code]parsed_code[/code]
By clicking "Accept", you agree to the storing of cookies on your device to enhance site navigation, analyze site usage, and improve marketing.